LET OP: dit project is inhoudelijk hetzelfde als de eerder verschenen Kleuteruniversiteit projecten ‘Het kerstverhaal’ (KU20160068) en ‘Het kerstverhaal – een ster boven Bethlehem’ (KU20180043), welke waren geschreven bij andere versies van het prentenboek. Dit project maakt gebruik van de het prentenboek ‘Het kerstverhaal‘ uit 2019 (ISBN nummer 9789000369836). De activiteiten zijn identiek aan de eerder uitgebrachte Kleuteruniversiteit projecten.
Lang geleden, in een land hier ver vandaan, woonden eens twee mensen die veel van elkaar hielden. Ze heetten Jozef en Maria.
Dit project bevat taal- en rekenactiviteiten, beeldende activiteiten en suggesties voor de hoeken bij het klassieke kerstverhaal. Het project is geschreven bij het boek ‘Het kerstverhaal’ (de versie uit 2019), geschreven door Marianne Busser en Ron Schröder met illustraties van Alex de Wolf.
*** Let op! De aankoop van deze digitale download geeft standaard gebruiksrecht voor slechts één persoon / individuele leerkracht of één klas binnen een school. Gebruik je het materiaal in meerdere klassen op school? Dan dien je meerdere licenties aan te schaffen. Het aantal benodigde licenties kun je selecteren voordat je het product in je winkelmand plaatst. Digitale Kleuteruniversiteit materialen mogen zonder geldige licentie niet worden gedeeld, zie ook onze gebruiksvoorwaarden.
Van de auteur
Lang geleden, in een land hier ver vandaan, woonden eens twee mensen die veel van elkaar hielden. Ze heetten Jozef en Maria.
Het kerstfeest komt eraan! Neem de kinderen mee naar de oorsprong van dit gezellige feest met het klassieke kerstverhaal. We kozen hier voor het sfeervolle prentenboek Het kerstverhaal, van Marianne Busser en Ron Schröder dat het kerstverhaal op eenvoudige wijze en met prachtige illustraties van Alex de Wolf vertelt.
Bij dit verhaal bedachten wij reken- en taalactiviteiten, beeldende activiteiten en suggesties voor de hoeken die op activiteitenkaarten uitgewerkt zijn.
Het project start met een kennismaking met Jozef en Maria. Hierna gaan zij op weg naar Bethlehem. Leg hiervoor een pad van dertien bruine vouwblaadjes in het lokaal. Het pad loopt met tien vouwblaadjes van de kring naar een kerststal, waar nog drie vouwblaadjes in of voor liggen.
Na elke activiteit zetten Jozef en Maria een stap op het pad. Op de activiteitenkaarten staat aangegeven wanneer dit gebeurt.
De activiteiten volgen het kerstverhaal in chronologische volgorde. Lees aan het begin van elke activiteit een stukje van het verhaal voor. De activiteit sluit hier vervolgens op aan. Op deze manier hebben de kinderen, na veertien activiteiten, het hele kerstverhaal gehoord.
Lesdoelen
Download hier de lesdoelen van dit project.
Boek nodig?
Koop het bijbehorende boek rechtstreeks bij onze partner Leesvink:
m.overweel –
Werk je op een Christelijke basisschool en ben je op zoek naar een fijn kerstproject? Dan is dit project een aanrader!
In dit project maken de kinderen kennis met Jozef en Maria en volgen ze hun pad naar Bethlehem en de geboorte van hun kindje Jezus. De activiteit met de engel was hier favoriet. In de kring vertellen de kinderen het nieuws van de engel aan elkaar door.
De kinderen reizen met Jozef en Maria mee. Zo moeten ze een ezeltje kopen voor Maria, het lopen is voor haar te ver. Ze denken na over het inpakken van de bagage en tellen samen met de herders de schapen. En aan het einde knutselen ze een mooie ster.
Het kerstverhaal was voor veel van onze kinderen nieuw, of ze wisten het niet helemaal meer van vorig jaar. Ze waren dan ook erg nieuwsgierig. Hoe zou het verhaal verder gaan? De betrokkenheid was hoog en het project is goed uitvoerbaar in deze drukke weken. Wij hebben genoten!