In deze rubriek nemen we een kijkje in de klas van een collega. Deze week is Linda (@juflinda.m) aan de beurt! Linda geeft les in groep 1/2/ en is ambassadeur bij Kleuteruniversiteit. Ze ging in haar klas aan de slag met het project ‘Sterren en Planeten‘.
Welke planeten zijn er? Is de aarde ook een planeet? Is de zon een ster? Waarom verandert de maan van vorm? Wat is een sterrenbeeld? Al deze vragen en meer worden beantwoord in dit project over sterren en planeten.
Dit project is geschreven bij het boek ‘Willewete – Sterren en planeten‘ van Pierre Winters & Margot Senden en bevat reken- en taalactiviteiten en activiteiten voor natuur en techniek, kunstzinnige vorming, dans en Engels. Elke activiteit start met een raadsel om kinderen nieuwsgierig te maken en aan het denken te zetten.
Kijk jij mee in de week van Linda?
Maandag 20 januari
“De start van ons nieuwe project!”
“Dit willen we graag leren…”
Dinsdag 21 januari
“Een deel voor wat de raket moet worden wordt geverfd.”
“De themahoek ‘under construction’.”
Woensdag 22 januari
“Teken wat je overdag en ‘‘s nachts doet.”
“Lekker spelen in het maanlandschap.”
Donderdag 23 januari
“10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0! De raket stijgt op!”
Vrijdag 24 januari
“Welke letter heeft de zon laten verbranden?”
“Welke astronaut is met welke raket waarheen gegaan?”