Saar wandelt met oma door de tuin en ze ontdekken dat het lente is!
Wil jij ook weten wat Saar allemaal ziet? Beleef samen een fijn lente-avontuur.
Dit zeer goed gevulde KET project is geschreven bij het boek ‘Saar in de lente‘ van Pauline Oud en bevat taal- en rekenactiviteiten, activiteiten voor wereldoriëntatie, muzieklessen, een spel- en bewegingsles en suggesties voor hoeken met extra taalaanbod voor kinderen met een vertraagde taalverwerving.
*** Let op! De aanschaf van deze digitale download geeft standaard gebruiksrecht voor slechts één persoon / individuele leerkracht of één klas binnen een school. Gebruik je het materiaal in meerdere klassen op school? Dan dien je meerdere licenties aan te schaffen. Het aantal benodigde licenties kun je selecteren voordat je het product in je winkelmand plaatst. Digitale Kleuteruniversiteit materialen mogen zonder geldige licentie niet worden gedeeld.
Download hier de lesdoelen van dit project.
Koop het bijbehorende boek rechtstreeks bij onze partner Leesvink:
Monique van Essen –
Wauw! Een prachtig pakket voor de Lente. Ik ben fan van de boeken van Saar omdat ze voor de woordenschat ontzetten taalrijk en duidelijk zijn.
Dit KET project is niet alleen mooi voor NT2 groepen of taalzwakke kinderen, maar voor de hele groep is dit een mooie aanvulling om de Lente te laten leven in de klas.
Het biedt een duidelijke opbouw in de woorden die aangeboden worden in deze periode. Niet alleen het aanbieden, maar ook het herhalen wordt op een leuke manier gedaan waarbij veel ruimte is voor beweging.
Mooi dat er ook suggesties worden gedaan voor de hoeken waarin de woorden die aangeboden zijn kunnen worden geoefend.
Al met al een aanrader voor iedere klas!
L.vanderharst –
Wat een geweldig project is dit! In mijn klas zitten best veel NT2′ ers en met de lockdown in het vorige schooljaar merkte ik gelijk dat we hard aan het werk moesten. Dit project was daarom een perfecte uitkomst! Van taal- en rekenactiviteiten tot wereldoriëntatie, ook worden de hoeken goed beschreven. Dit heb ik wel als suggestie gebruikt. Vooral de taalactiviteiten springen eruit. Aan het begin van de week wordt de voorkennis geactiveerd en hier ga je de gehele week verder op in. Aan het einde van de week zit een controle moment of de leerlingen de woorden nog weten. Het controle moment was voor de leerlingen een groot succes, omdat dit spelenderwijs wordt aangeboden! Wij hadden ook nog eitjes, rupsen en vlinders in de klas, wat echt perfect aansloot op het project! Het project is een echte aanrader om veel met woordenschat bezig te zijn!
Meriel Bouwman –
Dit KET project is héél compleet!
Je kunt dit project volledig uitvoeren in een groep, het zijn niet alleen taalactiviteiten, maar ook rekenactiviteiten, wereld oriëntatie en suggesties voor hoeken. Ik gebruik de KET projecten voor een klein groepje kinderen uit mijn klas en heb daardoor alleen de taalactiviteiten gebruikt. Eigenlijk jammer, want het project is zo compleet! De taalactiviteiten zijn heel fijn van opbouw. De woorden worden steeds in een betekenisvolle context aangeboden en je legt de woorden heel duidelijk uit. Daarna volgt altijd een doe-fase waarin de kinderen oefenen in een spelende vorm met de woorden. Ik zie bij het groepje uit mijn klas echt veel effect van het werken met deze KET activiteiten. Het geeft mij structuur en opbouw in het aanbod en voor de kinderen zijn de activiteiten betekenisvol en leerzaam. Ik ben fan!