Zonder sjieke kroon op zijn knar, was de koning ineens in de war…
In dit project bij het boek ‘De koning zonder kroon’ van Levina van Teunenbroek en Charlotte Bruijn, leren de kinderen samen met de koning op hun beurt wachten. Een project vol met samenwerkingsopdrachten. Met dit project kun je zo’n vier weken aan de slag.
*** Let op! De aankoop van deze digitale download geeft standaard gebruiksrecht voor slechts één persoon / individuele leerkracht of één klas binnen een school. Gebruik je het materiaal in meerdere klassen op school? Dan dien je meerdere licenties aan te schaffen. Het aantal benodigde licenties kun je selecteren voordat je het product in je winkelmand plaatst. Digitale Kleuteruniversiteit materialen mogen zonder geldige licentie niet worden gedeeld, zie ook onze gebruiksvoorwaarden.
Van de auteur
Zonder sjieke kroon op zijn knar, was de koning ineens in de war…
Wij vinden het heel leuk dat je ons project De koning zonder kroon hebt aangeschaft. Wij hebben met veel plezier aan dit project gewerkt. Dit project is geschreven bij het gelijknamige boek ‘De koning zonder kroon’ van Levina van Teunenbroek met prachtige illustraties van Charlotte Bruijn.
In dit project staat het wachten op je beurt centraal. In de rij staan is heel gewoon, voor iedereen mét en zonder kroon! In het boek leert de koning een belangrijke les. Zonder de kroon op zijn hoofd wordt hij namelijk niet meer direct als koning herkend en moet hij op zijn beurt wachten. Dat is even slikken voor hem! Aan het eind van het boek heeft de koning geleerd dat het wachten op zijn beurt toch wel eerlijker is.
Samen met de koning leren de kinderen in het project op hun beurt wachten. Bij de startactiviteit vinden de kinderen een kroon en een brief van de koningin. Zij vertelt dat de koning een belangrijke les heeft geleerd, maar dat hij nog wel verder kan oefenen met het wachten op zijn beurt. De kinderen tekenen een personage, deze plakken ze op een blok. Deze blokken met personages vormen een fysieke rij in de klas. De rij vormt zich voor een deur. Natuurlijk sluit de koning ook aan in de rij. Aan het eind van elke activiteit spelen de kinderen een spel waarin ze samenwerken en op hun beurt moeten wachten. Als dit gelukt is, mag de koning een stuk naar voren in de rij. Het kan voorkomen dat de koning heeft voorgedrongen en een stuk terug naar achter in de rij moet. Wanneer het project ten einde komt staat de koning vooraan in de rij en mag de deur worden geopend. Achter de deur hangt een activiteit die de groep als beloning mag uitvoeren.
In het project oefenen de kinderen onder andere met de letter /k/, ze tellen verkort met ski’s, ze ontdooien hun lichaam tijdens een bewegingsles, meten met sokken, leren wat pruilen is en kopen nieuwe kleding voor de koning. Zo leren de kinderen op een speelse manier op hun beurt te wachten.
Met dit project kun je vier weken aan de slag. In het lesrooster staan alle activiteiten weergegeven. Wanneer je voor een activiteit een bijlage nodig hebt, wordt dit bij de activiteit onder het kopje materiaal vermeld.
Wij snappen dat je niet kunt wachten om te beginnen en wensen je heel veel plezier samen met de koning!
Lesdoelen
Download hier de lesdoelen van dit project.
Boek nodig?
Koop het bijbehorende boek rechtstreeks bij onze partner Leesvink:
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.